CO-Herd- und Kesselheizungslehrgang - warum lohnt sich das?

piece i kotły coCzy zastanawiało Cię kiedyś skąd bierze się ciepło w naszych grzejnikach lub kto jest odpowiedzialny za obsługę pieców i kotłów w budynkach mieszkalnych i biurowcach? W naszym ośrodku oferujemy kurs na palacza CO, gdzie możesz uzyskać specjalne uprawnienia do wykonywania tego zawodu i dowiedzieć się na czym polega cały proces. Jeśli jesteś osobą dokładną, rzetelną i odpowiedzialną jest to praca dla Ciebie! W naszym kraju systemy CO wykorzystywane są zarówno do ogrzewania domów jednorodzinnych, jak i budynków mieszkalnych, szkół itp. Zaliczają się do nich małe piece, a także potężne i skomplikowane maszyny. Na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że zadaniem palacza jest jedynie dorzucanie paliwa na palenisko kotłów czy pieców i że nie jest to trudna lub wymagająca praca. Jednak wymaga ona odpowiednich kwalifikacji i odpowiedzialności ze strony pracownika. Oprócz przejścia odpowiedniego szkolenia i zdania egzaminu państwowego musisz być osobą sprawną fizycznie, mieć ukończone 18 lat i posiadać wykształcenie minimum zawodowe.

Czego się u nas nauczysz?

Nauczymy Cię nie tylko o zasadach BHP, ale również jak odczytywać wyniki z aparatury pomiarowej poprawnie, jak uruchamiać kotły centralnego ogrzewania, monitorować ich działanie, a także nadzorować ich prawidłową pracę. Dowiesz się o systemie dostarczania paliwa, temperaturze, ciśnieniu oraz prawidłowym ciągu powietrza. Uprawnienia grzewcze pozwolą Ci na obsługę, montaż, drobne remonty, konserwacje, prace kontrolno- pomiarowe instalacji grzewczych oraz nadzór nad poprawnym funkcjonowaniem pieca. Certyfikat daje również prawo do nadzorowania i kontrolowania sieci i instalacji cieplnych, wymienniki ciepła, obsługi kotłów na paliwa płynne i stałe, pieców przemysłowych, obsługę sprężarek, wentylatorów, dmuchaw, pomp i ssaw Niezależnie od mocy kotła podejmując pracę na stanowisku palacza musisz zapoznać się ze specjalnym instruktażem.

Na naszym kursie nauczysz się kontrolować wydajność działania systemu oraz dowiesz się jak zapewnić bezpieczeństwo wszystkich, którzy znajdują się w miejscu Twojej pracy. W większości firm podstawowym zajęciem palacza jest obsługa kotłów. Jednak zależy to również od dotychczasowego stażu pracy, doświadczenia i uprawnień. Od wielu lat osoby na stanowisko palacza są bezustannie poszukiwane ze względu na klimat panujący w naszym regionie.  Pracę na tym stanowisku zawsze będziesz mógł znaleźć, jeśli zdobędziesz kwalifikacje na kotły wodne rusztowe oraz gazowe, parowe lub zwykłe piece.

Jak można zdobyć odpowiednie kwalifikacje?

U nas zdobędziesz kwalifikacje do pracy na stanowisku palacza biorąc udział w szkoleniu indywidualnym lub grupowym. Dojeżdżamy do klientów na terenie całego kraju. Jeśli chciałbyś wyszkolić swoich pracowników i zorganizować kurs w siedzibie Twojej firmy- napisz do nas lub zadzwoń! Oferujemy atrakcyjne ceny oraz zniżki dla grup.

Zapoznaj się wstępnie z tematami jakie będą poruszane podczas nauki w naszym centrum szkoleniowym:

Zasady BHP.Organizacja pracy na stanowisku palacza.Schemat kotłowni.
Przepisy o dozorze technicznym.Obowiązki palaczy pieców.Eksploatacja kotłów.
Urządzenia pary wodnej i gorącej wody.Instalacje cieplne oraz sieci.Paliwa stałe i ciekłe.
Armatura i materiały.Prowadzenie rejestru odczytu mierników.Oraz inne wiadomości z dziedziny techniki cieplnej.

Dlaczego nasz ośrodek?

mężczyzna podczas obsługi pieców co

Warto zwrócić uwagę na nasza ofertę. Oprócz atrakcyjnej ceny oraz świadectwa uprawnień możemy zaproponować Ci naukę pod okiem doświadczonych i wykwalifikowanych instruktorów.  Uczestników kursu zapisujemy osobiście na egzamin po wcześniejszym uzgodnieniu daty, aby jeszcze bardziej ułatwić Ci cały proces. Gwarancją usług najwyższej jakości są opinie naszych absolwentów, którzy brali udział w szkoleniach organizowanych w naszym ośrodku. Wejdź na naszą stronę, aby dowiedzieć się więcej!

Jak długo ważne są uprawnienia?

Uprawnienia do pracy na stanowisku palacza są ważne przez 5 lat, Po tym czasie należy je odnowić biorąc ponowny udział w szkoleniu.

Jakich zarobków może oczekiwać osoba na tym stanowisku?

Zarobki na stanowisku palacza różnią się przede wszystkim pod względem wykonywanych obowiązków, ale również wielkości firmy, która zatrudnia pracownika na tym stanowisku. W dużej firmie można zarobić więcej, ponieważ pracownik musi obsługiwać kilka pieców jedocześnie. Średnia zarobków wynosi 3000- 4000 tysięcy złotych brutto. Może zaważyć na tym również dotychczasowy staż pracy, doświadczenie i uprawnienia.

Dzisiejsze mieszkania ocieplane są dzięki systemowi centralnego ogrzewania, które jest zasilane przez kotły. Jeśli chcesz podnieść swoją konkurencyjność na rynku pracy oraz zdobyć fach, który zawsze przydaje się w większości budynków warto pomyśleć o zapisaniu się na szkolenie na palacza pieców i kotłów CO, na które zapotrzebowanie nie spada od lat.

EINSCHREIBUNG: +48 504 477 077