Kurs na palacza pieców i kotłów CO

palacz pieców i kotłów CO

O ofercie OSO

Nasz Ośrodek oferuje kurs na palacza CO, gdzie możesz uzyskać specjalne uprawnienia do wykonywania tego zawodu i dowiedzieć się na czym polega cały proces. W naszym kraju systemy CO wykorzystywane są zarówno do ogrzewania domów jednorodzinnych, jak i budynków mieszkalnych, szkół itp. Zaliczają się do nich małe piece, a także większe maszyny. Praca palacza wymaga odpowiednich kwalifikacji i odpowiedzialności ze strony pracownika.  

Nauczymy Cię: 

 • zasad BHP,  
 • poprawnego odczytywania wyników z aparatury pomiarowej,  
 • uruchamiania kotłów centralnego ogrzewania i monitorowania ich działania,  
 • nadzorowania prawidłowej pracy kotłów, 
 • informacji o systemie dostarczania paliwa, temperaturze, ciśnieniu oraz prawidłowym ciągu powietrza.  

Wymagania dla kandydatów 

Oprócz przejścia odpowiedniego szkolenia i zdania egzaminu państwowego musisz: 

 • być osobą sprawną fizycznie,  
 • mieć ukończone 18 lat,  
 • posiadać wykształcenie minimum zawodowe. 

Praca jako palacz pieców 

mężczyzna podczas obsługi pieców co

Niezależnie od mocy kotła, podejmując pracę na stanowisku palacza musisz zapoznać się ze specjalnym instruktażem. Na naszym kursie nauczysz się kontrolować wydajność działania systemu oraz dowiesz się, jak zapewnić bezpieczeństwo wszystkim, którzy znajdują się w miejscu Twojej pracy. W większości firm podstawowym zajęciem palacza jest obsługa kotłów. Jednak zależy to również od dotychczasowego stażu pracy, doświadczenia i uprawnień. Od wielu lat osoby na stanowisko palacza są bezustannie poszukiwane ze względu na klimat panujący w naszym regionie. Jeśli zdobędziesz kwalifikacje na kotły wodne rusztowe oraz gazowe, parowe lub zwykłe piece, bez problemu znajdziesz pracę na tym stanowisku. 

Jak można zdobyć odpowiednie kwalifikacje? 

U nas zdobędziesz kwalifikacje do pracy na stanowisku palacza, biorąc udział w szkoleniu indywidualnym lub grupowym. Dojeżdżamy do klientów na terenie całego kraju. Jeśli chciałbyś wyszkolić swoich pracowników i zorganizować kurs w siedzibie Twojej firmy – napisz do nas lub zadzwoń. Oferujemy atrakcyjne ceny oraz zniżki dla grup. Zapoznaj się wstępnie z tematami jakie będą poruszane podczas nauki w naszym centrum szkoleniowym: 

Zasady BHP Organizacja pracy na stanowisku palaczaSchemat kotłowni
Przepisy o dozorze technicznymObowiązki palaczy piecówEksploatacja kotłów
Urządzenia pary wodnej i gorącej wodyInstalacje cieplne oraz sieciPaliwa stałe i ciekłe
Armatura i materiały Prowadzenie rejestru odczytu miernikówInne wiadomości z dziedziny techniki cieplnej

Uprawnienia grzewcze

Certyfikat daje również prawo do nadzorowania i kontrolowania sieci i instalacji cieplnych, wymienników ciepła, obsługi kotłów na paliwa płynne i stałe, pieców przemysłowych, obsługę sprężarek, wentylatorów, dmuchaw, pomp i ssaw.  

Uprawnienia grzewcze pozwolą Ci na:  

 • obsługę,  
 • montaż,  
 • drobne remonty,  
 • konserwacje,  
 • prace kontrolno–pomiarowe instalacji grzewczych,  
 • nadzór nad poprawnym funkcjonowaniem pieca.  

Jak długo ważne są uprawnienia? 

Uprawnienia do pracy na stanowisku palacza są ważne przez 5 lat. Po tym czasie należy je odnowić biorąc ponowny udział w szkoleniu.  

Dlaczego warto wybrać nasz Ośrodek? 

Warto zwrócić uwagę na nasza ofertę. Oprócz atrakcyjnej ceny oraz świadectwa uprawnień, możemy zaproponować Ci naukę pod okiem doświadczonych i wykwalifikowanych instruktorów. Uczestników kursu zapisujemy osobiście na egzamin po wcześniejszym uzgodnieniu daty. Gwarancją usług najwyższej jakości są opinie naszych absolwentów, którzy brali udział w szkoleniach organizowanych w naszym ośrodku.  

Jakie są zarobki na tym stanowisku? 

Zarobki na stanowisku palacza różnią się przede wszystkim pod względem wykonywanych obowiązków, ale również wielkości firmy, która zatrudnia pracownika na tym stanowisku. Może zaważyć na tym również dotychczasowy staż pracy, doświadczenie i uprawnienia. Dzisiejsze mieszkania ocieplane są dzięki systemowi centralnego ogrzewania, które jest zasilane przez kotły. Jeśli chcesz podnieść swoją konkurencyjność na rynku pracy oraz zdobyć fach, który zawsze przydaje się w większości budynków, warto pomyśleć o zapisaniu się na szkolenie na palacza pieców i kotłów CO.

grafika szkoleniowa