Uprawnienia alpinistyczne

Chcesz otrzymać uprawnienia do pracy na wysokości? Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty w Ośrodku Szkolenia Operatorów OSO! Gdy zamierzasz wykonywać prace alpinistyczne, nasz kurs wysokościowy to najlepszy wybór!

Aby rozpocząć pracę jako alpinista przemysłowy lub pracować w innych zawodach związanych z koniecznością użycia sprzętu alpinistycznego, konieczne jest uzyskanie właściwych uprawnień. Uprawnienia wysokościowe są nadawane po przejściu odpowiedniego kursu oraz pozytywnym zaliczeniu egzaminu. Z takiej oferty można skorzystać również w naszym Ośrodku w bardzo atrakcyjnej cenie.

Kurs wysokościowy prowadzimy w dwóch kategoriach:

  • dostęp linowy
  • dostęp budowlany

Zajęcia z dostępu budowlanego są skierowane do osób, które muszą wspiąć się po określonych elementach, aby dotrzeć do swojego stanowiska pracy, na przykład na rusztowaniach, drabinach, podestach czy przy odśnieżaniu dachów. Są one wykorzystywane w dziedzinach takich jak budownictwo, dekarstwo, elektroenergetyka, telekomunikacja.

Tematyka szkolenia

Każdy kurs składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. Podczas zajęć poruszane są wszystkie tematy związane z pracą na wysokości, między innymi zagadnienia dotyczące BHP, obsługi sprzętu, zagrożeń, odpowiedniej asekuracji. Duży nacisk kładziemy na ćwiczenia praktyczne, aby uczestnicy szkolenia mogli być kompleksowo przygotowani do swoich obowiązków.

Po zakończeniu szkolenia uczestnicy biorą udział w egzaminie. Jego pozytywne zaliczenie nadaje uprawnienia alpinistyczne do pracy na wysokości. Uprawnienia te obowiązują przez okres 3 lat. Po tym czasie konieczne jest ich odnowienie na kursie przypominającym.

Aby wziąć udział w kursie wysokościowym, konieczne jest spełnienie następujących wymogów:

  • co najmniej 18 lat
  • wykształcenie przynajmniej podstawowe
  • brak przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy operatora

Jakość jest dla nas najważniejsza, dlatego oferujemy naszym klientom obsługę na najwyższym poziomie. Gdy również chcesz prowadzić prace alpinistyczne, sprawdź już teraz aktualne terminy zajęć na naszej stronie. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty w OSO!