Szkolenie – Pierwsza Pomoc Medyczna

udzielanie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej

Każdy może znaleźć się w sytuacji, kiedy trzeba udzielić komuś pierwszej pomocy. Zwłaszcza w miejscu pracy, gdzie nie tak trudno o wypadek.Umiejętność szybkiej pomocy poszkodowanemu może nawet uratować czyjeś życie. Jednak nawet znajdując się gdziekolwiek indziej możemy przypadkiem spotkać osobę, która potrzebuje natychmiastowej pomocy medycznej.

Kursy są organizowane dla osób, które chcą nauczyć się udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Poza teorią, każdy uczestnik ćwiczy na manekinach resuscytację i inne niezbędne czynności pozwalające uratować życie. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów uczą się udzielenia pierwszej pomocy nie tylko osobie dorosłej, ale także dziecku czy niemowlęciu. Oprócz resuscytacji uczymy także postępowania z osobą z wszelkimi urazami, w tym kręgosłupa, jak również przy podejrzeniu problemów z sercem.

Czym jest Pierwsza Pomoc?

Jest to zespół czynności pozwalających uratować życie osoby poszkodowanej, gdziekolwiek się znajdujemy, przed przyjazdem służb. Często do ratowania używa się prostych materiałów medycznych, jeśli ma się takie pod ręką.

Dla kogo są nasze kursy?

Dla wszystkich. Niezależnie od tego czy masz doświadczenie w pierwszej pomocy i chciałbyś sobie wszystko powtórzyć lub poprawić umiejętności, czy potrzebujesz nauczyć się tego zupełnie od podstaw, możesz się zapisać. Nasi doświadczeni instruktorzy nauczą Cię absolutnie wszystkiego i odpowiedzą na każde pytanie. Naszym celem jest sprawić, abyś czuł się komfortowo pomagając komuś.

Jeśli jesteś pracodawcą, możemy przeszkolić Twoich pracowników za Ciebie!

nauka RKO na manekinie

 

Dlaczego warto?

Według prawa, każdy obywatel jest zobowiązany do udzielenia pierwszej pomocy, kiedy jest świadkiem wypadku czy innego zdarzenia, gdzie osoba poszkodowana wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Ponadto też, warto ją znać dla samych siebie, nigdy nie wiadomo czy ktoś nam bliski nie będzie potrzebować ratunku i dzięki naszym umiejętnością zdołamy uratować czyjeś życie.

Czego się nauczysz?

Kursy dzielą się na teorię i praktykę. Stawiamy na praktyczne przygotowanie, bo w przypadku pomocy medycznej najważniejsze jest działanie.

Na szkoleniu dowiesz się:

 • udzielanie pierwszej pomocy o kwestiach prawnych dotyczących pierwszej pomocy,
 • jak ocenić i zabezpieczyć miejsce zdarzenia,
 • jak ocenić przytomność poszkodowanego,
 • jak udrożnić drogi oddechowe,
 • jak sprawdzić czynności życiowe,
 • jak zbadać poszkodowanego,
 • co robić w przypadku zawału mięśnia sercowego,
 • co robić w stanach cukrzycowych,
 • co zrobić w przypadku: odmrożeń, oparzeń, ran,
 • wykonasz resuscytacje krążeniowo oddechową,
 • nauczysz się używać automatycznego defibrylatora zewnętrznego,
 • co robić w sytuacji: porażenia prądem, zatrucia, zadławienia, ataku padaczki,
 • jak odpowiednio ułożyć poszkodowanego,
 • do kogo zadzwonić po pomoc.

Kto może wziąć udział w szkoleniu?

 • młodzież szkolna,
 • osoby indywidualne,
 • pracownicy firm.

Jakie typy szkoleń oferujemy?

 • Szkolenie BLS AED – podstawowy kurs pomocy medycznej, gdzie poza wiedzą, jakie kroki wykonać, aby sprawdzić stan poszkodowanego i jak mu pomóc, nauczysz się użycia automatycznego defibrylatora zewnętrznego. Jest on dedykowany wszystkim, którzy chcą nauczyć się pierwszej pomocy.
 • Szkolenie BLS AED dla danego miejsca pracy – jest to kurs pierwszej pomocy, poszerzony o specyfikę konkretnego miejsca pracy. Szczegółowy program jest ustalany z klientem i zależy od miejsca i rodzaju pracy.
 • Szkolenie AED – kurs dla firm, które posiadają wyposażenie AED, jest to nauka obsługi automatycznych defibrylatorów zewnętrznych. Szkolenie ma na celu przypomnienie i utrwalenie wiedzy na temat RKO oraz opanowanie obsługi defibrylatorów, aby uczestnik nie obawiał się go używać.
 • Szkolenie BLS AED z urazami – poza podstawowym szkoleniem z pierwszej pomocy i użycia defibrylatorów, uczestnik uczy się także opatrywania ran i wszelkich urazów.

Każda osoba biorąca udział w szkoleniu, po jego pomyślnym ukończeniu, otrzymuje certyfikat potwierdzający jego odbycie.

 

 Nasz ośrodek

Szkolenia prowadzimy od ponad 15 lat z różnych dziedzin. Nasi wykwalifikowani mentorzy chętnie dzielą się z kursantami swoją wiedzą i doświadczeniami podczas części teoretycznych i praktycznych szkoleń. Od lat współpracujemy z oddziałami UDT, TDT i WDT w całej Polsce, gdyż nasze kursy prowadzimy na terenie całego kraju.

Oferujemy szkolenia otwarte i zamknięte (skierowane do grup zorganizowanych).

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu po więcej informacji.

Pytania i odpowiedzi 

Co to jest pierwsza pomoc medyczna?

To zespół czynności pozwalających na ocenę stanu zdrowia poszkodowanego oraz podtrzymanie podstawowych funkcji życiowych do momentu przyjechania służb medycznych.

Kto może wziąć udział w szkoleniu?

Absolutnie każdy. Zarówno młodzież szkolna, jak i klienci indywidualni czy pracownicy firm. Nie ma też znaczenia poziom wiedzy, uczymy wszystkiego krok po kroku.

Jakie są rodzaje kursów BHP?

Oferujemy różne kursy z zakresu BHP. Poza podstawowym, gdzie nauczysz się wszystkiego o pierwszej pomocy, mamy także bardziej rozbudowane szkolenia dla firm, które są dopasowane do specyfiki miejsca pracy czy rozwinięte o naukę opatrywania ran i urazów.