Urządzenia HDS

HDS – hydrauliczny dźwig samochodowy to rodzaj dźwigu, który zamontowany jest do samochodu ciężarowego lub naczepy i pomaga w załadunku i rozładunku materiałów. Dźwigi tego rodzaju są wykorzystywane między innymi przy transporcie, pracach przeładunkowych oraz montażowych. Także znajdują zastosowanie w górnictwie, hutnictwie, przemyśle leśnym, pomagając w przewożeniu ładunków do kilkudziesięciu ton zależnie od rodzaju dźwigu.

Dzięki urządzeniom HDS można transportować takie obiekty i materiały jak:

  • materiały budowlane
  • prefabrykaty z betonu i szalunkowe
  • stropy, nadproża
  • kontenery i baraki
  • maszyny budowlane, rolnicze i inne

Hydrauliczne dźwigi samochodowe zbudowane są z obracającej się na podstawie kolumny oraz z wysięgnika, który jest na niej osadzony. Na ogół są instalowane na przyczepach lub bezpośrednio na pojazdach. Dzięki nim prace przeładunkowe mogą odbywać się bez użycia dodatkowych dźwigów.

Obecnie sprzęt tego rodzaju jest wykorzystywany w wielu polskich przedsiębiorstwach, a popyt na operatorów żurawi hydraulicznych przenośnych ciągle utrzymuje się na wysokim poziomie. Zdecydowanie się na inwestycję w swoją przyszłość poprzez zapisanie się na kurs HDS, jest dobrym rozwiązaniem. Operatorzy poszukiwani są zarówno w Polsce, jak i w innych krajach.

Do obsługi hydraulicznych dźwigów samochodowych potrzebne są uprawnienia na HDS. Są one wydawane na podstawie ukończonego kursu oraz pozytywnie zdanego egzaminu przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego. Jeżeli interesuje cię kurs operatora HDS, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!