Szkolenie PPOŻ

Bezpieczeństwo to sprawa nadrzędna i kluczowa

Każdej firmie, której zależy na dobrym prosperowaniu, możemy nadać określenie „solidna”, ale nie tylko biorąc pod uwagę dobrą jakość jej usług, jaką oferuje dla swoich klientów. Istotnym elementem jest duża dbałość o fundamentalne kwestie, które są ważne dla każdego przedsiębiorstwa, zarówno te powiązane z szeroko rozumianym komfortem pracy, jak i te będące rozumiane jako obowiązki, które podlegają prawu. Wśród nich wyróżnia się przekazanie pracownikom odpowiedniej wiedzy, która ma na celu zapewnić nabycie odpowiednich umiejętności związanych z bezpieczeństwem i ochroną życia w przypadku zagrożenia pożarowego. Wychodzimy naprzeciw takim potrzebom i dlatego chcielibyśmy zaproponować bardzo dobre rozwiązanie, które zaspokoi te istotne wymagania – szkolenia przeciwpożarowe.

Wartościowa wiedza dzięki kursom PPOŻ dla każdego

Ośrodek OSO proponuje wysoką jakość szkoleń przeznaczoną dla każdej firmy prowadzoną przez kompetentnych instruktorów z bogatym doświadczeniem. Każda z oferowanych przez nas lekcji dotycząca szkolenia przeciwpożarowego skutkuje istotną ilością informacji dotyczących właściwego postępowania w czasie sytuacji kryzysowych, dzięki którym uczestnik dowiaduje się wszystkiego o sprawnej celującej ewakuacji, zasad obsługi sprzętów gaśniczych i udzielaniu ewentualnej fachowej pierwszej pomocy. Dzięki szkoleniu PPOŻ każdy uczestnik zawierać w sobie będzie pewne wykształcone wzorce zachowania, które będzie mógł wykorzystać w przyszłości w siedzibie swojej pracy, ale również w innych miejscach w przypadku pojawienia się zagrożenia życia.

 

Zagrożenie pożarowe jest realne

Przeważająca ilość sytuacji w których dochodzi do uzasadnionego alarmu prawdziwego pożaru jest nieprzewidziana.  Zdarza się, że przyczynami są pozornie niewinne defekty w wyposażeniu budynków, stanowiących siedziby firm, jak też i lekkomyślność urzędujących w nim osób. Dlatego ważne dla nas jest, żeby szkolenia BHP i PPOŻ były przeprowadzane w trybie podziału na część teoretyczną i część praktyczną, które w zdecydowanym stopniu utrwalają najistotniejszą wiedzę i umiejętności, a także zapobiegają zagrożeniom w postaci nieumiejętnego posługiwania się ogniem.

Poniżej wymienione są niektóre najczęściej występujące przyczyny pojawiania się pożarów.

 • nieostrożność przy paleniu tytoniu
 • pozostawianie na kuchence gazowej podgrzewanego posiłku bez nadzoru, czy włączonej grzałki do gotowania wody
 • przeciążanie instalacji elektrycznej poprzez podłączenie zbyt dużej liczby odbiorników energii elektrycznej
 • ustawianie urządzenia grzejnego w odległości mniejszej niż 50 cm od materiałów palnych
 • brak odpowiedniej ostrożności przy paleniu ogniska
 • spalanie odpadów i śmieci, suchych liści

Po szkoleniu w OSO, w którym powyższe problemy będą wyraźnie podkreślone, dzięki przystępnemu językowi i bogatemu doświadczeniu wykładowców, a także przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, prawdopodobieństwo zajścia jednego z powyższych zagrożeń spadnie do zera!

Nie zapomnij!

Pozostając w dobrej woli wobec zadbania o zdrowie i życie własne oraz innych pracowników, może zdarzyć się, choćby przez przypływ wielu obowiązków, że pracodawca jednak zapomni o kwestiach związanych z podjęciem stosownych działań, mających na celu wprowadzenia zabezpieczenia pożarowego w zakładzie pracy. Warto jednak w jak największym stopniu starać się tego unikać oraz nie odkładać na zbyt daleki termin. Pracodawcy, którzy nie wywiązują się z tego obowiązku w odpowiednim czasie mogą być potraktowani wysoką karą finansową, która może być szczególnie dotkliwa dla małych firm z krótkim stażem na rynku. Dlatego zalecamy nie rezerwować sobie na tego typu sprawę zbyt dalekiego terminu i podjąć się solidnemu szkoleniu PPOŻ jak najwcześniej.

Wyposażenie w firmie

Warte podkreślenia jest też zadbanie o odpowiednie wyposażenie budynku zakładu pracy przez właściciela firmy lub administratora budynku, które powinno zredukować potrzebę interwencji przeciwpożarowej do jak najniższego stopnia. Do najbardziej podstawowych elementów wyposażenia zaliczyć można:

 • czujniki dymu
 • gaśnica, najlepiej więcej niż jedna
 • oznaczenia drogi ewakuacyjnej
 • solidne okna
 • dobra i sprawna wentylacja

Jak wygląda szkolenie?

Zdajemy sobie sprawę, że nasi klienci mogą potrzebować indywidualnego podejścia do przeprowadzenia wymaganych szkoleń PPOŻ. Dlatego dla grup zamkniętych jako miejsce do przeprowadzania zajęć możemy zaproponować nasze siedziby znajdujące się w czterech miastach w Polsce: Warszawa, Kraków, Katowice, Bielsko-Biała; w których dysponujemy nowoczesnymi salami szkoleniowymi i wyposażeniem, dzięki któremu zajęcia będą pomocne i ciekawe. Możemy również dojechać pod wskazany adres, żeby kurs odbył się właśnie tam.

 

Tematyka zajęć prezentuje się następująco:

 • informacje na temat zagrożenia pożarowego na stanowisku pracy
 • przedstawienie instrukcji pożarowej zakładu pracy
 • przekazanie informacji na temat rozmieszczenia sprzętu pożarowego
 • zasady oznakowania ewakuacyjnego i pożarowego
 • prowadzenie ewakuacji oraz procedur alarmowych
 • zasady obsługi podręcznych sprzętów gaśniczych
 • udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym

Zagadnienia poruszane na zajęciach są poruszane z myślą o nowych pracownikach, którzy poznają podstawowe zagadnienia i zasady omawiane w czasie kursu PPOŻ. Jednocześnie oferujemy szkolenia okresowe mające na celu uzupełnienie i aktualizację wiedzy dla zatrudnionych z dłuższym stażem.

Cena

Cenę dostosowujemy do liczby uczestników, którzy pojawią się na zajęciach. Jesteśmy otwarci na negocjację cen i oferujemy atrakcyjne rabaty w przypadku większej ilości kursantów. Wygodnie jest się z nami kontaktować za pośrednictwem formularza zamieszczonego na naszej stronie internetowej, dzięki któremu możemy dokonać dokładniejszej wyceny. W celu zapisania na szkolenie PPOŻ możesz to zrobić poprzez numer telefonu +48 504 477 077, który znajduje się również poniżej.

Jeśli myślisz, że mógłbyś potrzebować pomocy z zakresu innych usług powiązanych z bezpieczeństwem pożarowym, nie wahaj się skontaktować z nami również poprzez wyżej wspomniany formularz lub telefon. Na naszej stronie znajdziesz narzędzie, za pomocą którego możesz zostawić swój numer telefonu, a my oddzwonimy.

Odezwij się do Ośrodka OSO i przekonaj o naszej atrakcyjnej ofercie i strategii cenowej, dzięki której nie przepłacisz, a do tego zyskasz poczucie spokoju, powierzając kwestie przekazania zasad bezpieczeństwa dla Twojej firmy we właściwe ręce!