Zdobądź z nami uprawnienia na spawacza światłowodów!

Sprzęt do spawania światłowodów.

W dzisiejszych czasach szybki przekaz informacji przez Internet ma znaczący wpływ na codzienne życie, stale rośnie zapotrzebowanie na szybkie łącza, wraz z ilością danych przesyłanych każdego dnia. Kluczową rolę odgrywa tutaj technologia światłowodów, będąca dziś jednym z najpopularniejszych form łączy. Również w Polsce zapotrzebowanie na te technologię wciąż rośnie. Wobec tego spawanie światłowodów jest jedną z najczęściej wykonywanych i najbardziej dochodowych prac spawalniczych.

Firma OSO od ponad piętnastu lat prowadzi szkolenia dla różnych grup zawodowych, w tym także kursy ze spawania światłowodów. U nas możesz poszerzyć swoje kompetencje pod okiem doświadczonych i zaangażowanych instruktorów. Praca ze światłowodem wymaga dużej dokładności i technicznych zdolności, których możesz nauczyć się pod okiem naszych wykwalifikowanych szkoleniowców. Nasz kurs zapewni wszystkie potrzebne umiejętności i wiedzę, żeby zacząć pracę w zawodzie. Dodatkowo po ukończeniu kursu nasi absolwenci otrzymują certyfikat poświadczający nabyte doświadczenie i zapewniający uprawnienia do spawania światłowodów.

Dlaczego warto wybrać szkolenie ze spawania światłowodów?

Aktualnie na rynku pracy spawaczy jest duży popyt na pracowników wyszkolonych w spawaniu światłowodów. Trendy na rynku wskazują na to, że zapotrzebowanie to będzie jedynie nadal rosło. Wiele firm szuka wykwalifikowanych monterów, wobec czego spawacze z odpowiednim przeszkoleniem mogą liczyć obecnie na duże zarobki.

Co oferuje kurs w firmie OSO?

Absolwenci naszego kursu posiadają zarówno dużą ilość wiedzy teoretycznej, jak i praktyczne doświadczenie w spawaniu światłowodów. Oferujemy między innymi wiedzę z zakresu:

 • rodzajów włókien stosowanych w montowaniu światłowodów
 • typów złącz światłowodowych
 • instalacji i konserwacji łącz światłowodowych
 • dodatkowego wyposażenia potrzebnego do przygotowania łącza przed spawaniem
 • obsługi spawarki światłowodowej
 • przeprowadzania pomiarów kontrolnych instalacji światłowodowej
 • BHP spawania światłowodów

Gdzie odbywa się szkolenie?

Kursanci podczas szkolenia ze spawania

Siedziba firmy OSO znajduję się w Warszawie, jednak nasza firma posiada również ośrodki na terenie całej Polski. Szkolenia OSO są otwarte i dostępne dla wszystkich chętnych poszerzyć swoje kompetencje. Istnieje również możliwość zorganizowania prywatnego szkolenia zamkniętego. W tym wypadku nasi szkoleniowcy są w stanie dojechać do klientów na terenie całego kraju i poprowadzić kurs w dogodnym dla klienta miejscu.

Jak wygląda szkolenie?

Celem kursu jest przygotowanie absolwentów do pracy przy spawaniu światłowodów. Szkolenie składa się z trzech części

Część teoretycznaZajęcia z wiedzy teoretycznej potrzebnej do podjęcia pracy przy spawaniu światłowodów (zajęcia na miejscu bądź w formie wykładu online na platformie edukacyjnej)
Część praktycznaSzkolenie z użycia sprzętu technicznego potrzebnego do montażu I konserwacji światłowodów, takich jak spawarka światłowodowa czy przyrządy do przycinania kabli
Egzamin zewnętrznyEgzamin, na którym instruktorzy weryfikują zdobytą przez uczestników wiedze i doświadczenie. Zdanie egzaminu uprawnia kursanta do otrzymania certyfikatu poświadczającego zdobyte na szkoleniu umiejętności.

Ile wynosi cena za kurs?

OSO oferuje atrakcyjne rabaty na szkolenia dla firm i większych grup. W celu ustalenia kosztów szkolenia polecamy skontaktować się bezpośrednio z którąś z naszych placówek. Końcowa cena za całe szkolenie zależy od wielu czynników, takich jak rozmiar grupy czy termin zapisu. Dodatkowo pracodawcy chętni przystąpić z firmą OSO do dłuższej współpracy w zakresie szkolenia swoich pracowników mogą liczyć na preferencyjne stawki. Nasza firma gotowa jest zaoferować Państwu ofertę dostosowaną do potrzeb każdego indywidulanego klienta, w satysfakcjonującej cenie.

Co obejmuje cena kursu ze spawania światłowodów?

Przede wszystkim cena szkolenia obejmuje pełen wymiar godzin zawarty w opisie szkolenia. Wchodzą w to wykłady teoretyczne i zajęcia praktyczne. Po za samą przekazywaną wiedzą firma OSO oferuje również naszym kursantom szereg udogodnień:

 • Szkoleniowa platforma online, zawierająca szeroki zakres materiałów szkoleniowych ze spawania światłowodów
 • Suplement ukończenia szkolenia (za dodatkową opłatą – certyfikat ze zdjęciem, potrzebny do pracy w niektórych krajach)
 • Dostęp do sprzętu potrzebnego podczas zajęć praktycznych
 • Poczęstunek dla osób biorących udział w kursie (kawa, herbata, ciastka)
 • Organizacja i przeprowadzenie egzaminu końcowego

Dodatkowo firma OSO oferuję również pomoc w zorganizowaniu zakwaterowania dla pracowników firm dojeżdżających na szkolenie.

Jak zapisać się na kurs spawania światłowodów?

Firma OSO oferuje szkolenia zarówno dla klientów indywidualnych jak i firm chętnych podnieść kwalifikacje swoich pracowników. W przypadku szkoleń indywidualnych klient przypisywany jest do odpowiedniej grupy na podstawie wywiadu i ankiety, opisujących jego dotychczasowe doświadczenie zawodowe i poziom wiedzy w temacie szkolenia. Klienci zapisujący grupę swoich pracowników powinni przygotować następujące informacje:

 • liczbę osób zapisywanych na kurs
 • Wykształcenie osób biorących udział w szkoleniu
 • kwalifikacje zawodowe kursantów
 • dotychczasowe doświadczenie w pracy ze sprzętem do spawania światłowodów

Na podstawie tych informacji nasi pracownicy przygotowują dla klienta indywidualną ofertę, dopasowaną do potrzeb jego i jego pracowników.

Kto może przystąpić do szkolenia?

Nasza firma oferuje otwarte szkolenia dla każdego, kto chciałby poszerzyć swoje kompetencje o umiejętności potrzebne do spawania światłowodów. Uczestnicy szkolenia muszą spełniać dwa wymagania:

 • wiek powyżej 18 lat
 • wykształcenie co najmniej podstawowe
 • stan zdrowia pozwalający na podjęcie pracy przy spawaniu światłowodów

Wymagania te obowiązują zarówno klientów indywidualnych, jak i szkolenia firmowe. Każda osoba, która spełnia powyższe wymagania może brać udział w szkoleniach firmy OSO.

Osoby i firmy zainteresowane podniesieniem swoich kwalifikacji w spawaniu światłowodów zapraszamy do kontaktu i umówienia się na szkolenie. Nasi pracownicy są gotowi przygotować dla klientów zindywidualizowaną ofertę, dopasowaną pod potrzeby każdego, kto chętny jest rozwijać się zawodowo.