Kurs na uprawnienia na spawacza światłowodów

O kursie

Sprzęt do spawania światłowodów

W dzisiejszych czasach szybki przekaz informacji przez Internet ma znaczący wpływ na codzienne życie. Stale rośnie zapotrzebowanie na szybkie łącza, wraz z ilością danych przesyłanych każdego dnia. Kluczową rolę odgrywa tutaj technologia światłowodów, będąca dziś jednym z najpopularniejszych form łączy. Również w Polsce zapotrzebowanie na tę technologię wciąż rośnie. Wobec tego spawanie światłowodów jest jedną z najczęściej wykonywanych i najbardziej dochodowych prac spawalniczych. Ośrodek OSO od ponad piętnastu lat prowadzi szkolenia dla różnych grup zawodowych, w tym także kursy ze spawania światłowodów. U nas możesz poszerzyć swoje kompetencje pod okiem doświadczonych i zaangażowanych instruktorów. Praca ze światłowodem wymaga dużej dokładności i technicznych zdolności, których możesz nauczyć się pod okiem naszych wykwalifikowanych szkoleniowców. Nasz kurs zapewni wszystkie potrzebne umiejętności i wiedzę, żeby zacząć pracę w zawodzie. Dodatkowo po ukończeniu kursu nasi absolwenci otrzymują certyfikat, poświadczający nabyte kwalifikacje i uprawnienia do spawania światłowodów. 

Dlaczego warto wybrać szkolenie ze spawania światłowodów? 

Aktualnie na rynku pracy spawaczy jest duży popyt na pracowników wyszkolonych w spawaniu światłowodów. Trendy na rynku wskazują na to, że zapotrzebowanie to będzie jedynie nadal rosło. Wiele firm szuka wykwalifikowanych monterów, wobec czego spawacze po odpowiednim przeszkoleniu mogą liczyć obecnie na wysokie zarobki. 

Co oferuje kurs w OSO? 

Absolwenci naszego kursu posiadają zarówno dużą ilość wiedzy teoretycznej, jak i praktyczne doświadczenie w spawaniu światłowodów. Oferujemy między innymi wiedzę z zakresu: 

 • rodzajów włókien stosowanych w montowaniu światłowodów, 
 • typów złączy światłowodowych, 
 • instalacji i konserwacji łączy światłowodowych, 
 • dodatkowego wyposażenia potrzebnego do przygotowania łącza przed spawaniem, 
 • obsługi spawarki światłowodowej, 
 • przeprowadzania pomiarów kontrolnych instalacji światłowodowej, 
 • BHP spawania światłowodów. 

Gdzie odbywa się szkolenie? 

Siedziba firmy OSO znajduję się w Warszawie, jednak posiadamy również ośrodki na terenie całej Polski. Szkolenia OSO są otwarte i dostępne dla wszystkich chętnych, którzy chcą zwiększyć swoje kompetencje. Istnieje również możliwość zorganizowania prywatnego szkolenia zamkniętego. W tym wypadku nasi szkoleniowcy są w stanie dojechać do klientów na terenie całego kraju i poprowadzić kurs w dogodnym dla klienta miejscu. 

Jak wygląda szkolenie? 

Celem kursu jest przygotowanie absolwentów do pracy przy spawaniu światłowodów. Szkolenie składa się z trzech części: 

Część teoretyczna Zajęcia z wiedzy teoretycznej potrzebnej do podjęcia pracy przy spawaniu światłowodów (zajęcia na miejscu bądź w formie wykładu online na platformie edukacyjnej). 
Część praktyczna Szkolenie z użycia sprzętu technicznego potrzebnego do montażu i konserwacji światłowodów, takich jak spawarka światłowodowa czy przyrządy do przycinania kabli. 
Egzamin zewnętrzny Egzamin, na którym członkowie komisji weryfikują zdobytą przez uczestników wiedzę i doświadczenie. Zdanie egzaminu uprawnia kursanta do otrzymania certyfikatu poświadczającego zdobyte na szkoleniu umiejętności. 
Kursanci podczas szkolenia ze spawania

Ile wynosi cena za kurs? 

OSO oferuje atrakcyjne rabaty na kursy dla firm i większych grup. W celu ustalenia kosztów szkolenia polecamy skontaktować się bezpośrednio z jedną z naszych placówek. Końcowa cena za całe szkolenie zależy od wielu czynników, takich jak wielkość grupy czy termin zapisu. Dodatkowo pracodawcy chętni przystąpić z firmą OSO do dłuższej współpracy w zakresie szkolenia swoich pracowników, mogą liczyć na atrakcyjne zniżki. Nasza firma gotowa jest przygotować dla Państwa ofertę dostosowaną do potrzeb każdego indywidulanego klienta. 

Co obejmuje cena kursu ze spawania światłowodów? 

Przede wszystkim cena szkolenia obejmuje pełen wymiar godzin zawarty w opisie kursu. Wchodzą w to wykłady teoretyczne i zajęcia praktyczne. Poza samą przekazywaną wiedzą, firma OSO oferuje również naszym kursantom szereg udogodnień: 

 • szkoleniową platformę online, zawierającą szeroki zakres materiałów szkoleniowych ze spawania światłowodów, 
 • suplement ukończenia szkolenia (za dodatkową opłatą – certyfikat ze zdjęciem, potrzebny do pracy w niektórych krajach), 
 • dostęp do sprzętu potrzebnego podczas zajęć praktycznych, 
 • poczęstunek dla osób biorących udział w kursie (kawa, herbata, ciastka), 
 • organizacja i przeprowadzenie egzaminu końcowego. 

Dodatkowo firma OSO oferuję również pomoc w zorganizowaniu zakwaterowania dla pracowników firm dojeżdżających na szkolenie. 

Jak zapisać się na kurs spawania światłowodów? 

Firma OSO oferuje szkolenia zarówno dla klientów indywidualnych jak i firm chętnych podnieść kwalifikacje swoich pracowników. W przypadku szkoleń indywidualnych klient przypisywany jest do odpowiedniej grupy na podstawie wywiadu i ankiety, opisujących jego dotychczasowe doświadczenie zawodowe i poziom wiedzy w temacie szkolenia. Klienci zapisujący grupę swoich pracowników powinni przygotować następujące informacje: 

 • liczbę osób zapisywanych na kurs, 
 • wykształcenie osób biorących udział w szkoleniu, 
 • kwalifikacje zawodowe kursantów, 
 • dotychczasowe doświadczenie w pracy ze sprzętem do spawania światłowodów. 

Na podstawie tych informacji nasi pracownicy przygotowują dla klienta indywidualną ofertę, dopasowaną do potrzeb jego i jego pracowników. 

Kto może przystąpić do szkolenia? 

Nasza firma oferuje otwarte szkolenia dla każdego, kto chciałby poszerzyć swoje kompetencje o umiejętności potrzebne do spawania światłowodów. Uczestnicy szkolenia muszą spełniać następujące wymagania: 

 • ukończone 18 lat, 
 • wykształcenie co najmniej podstawowe, 
 • stan zdrowia pozwalający na podjęcie pracy przy spawaniu światłowodów. 

Wymagania te obowiązują zarówno klientów indywidualnych, jak i osoby biorące udział w szkoleniach firmowych. Każda osoba, która spełnia powyższe wymagania może brać udział w szkoleniach firmy OSO. Osoby i firmy zainteresowane podniesieniem swoich kwalifikacji w spawaniu światłowodów zapraszamy do kontaktu i umówienia się na szkolenie. Nasi pracownicy są gotowi przygotować dla klientów zindywidualizowaną ofertę, dopasowaną pod potrzeby każdego, kto chętny jest rozwijać się zawodowo. 

grafika szkoleniowa