Oferta szkoleń wózków widłowych

Spoglądając na rynek szukamy pracy pewnej i przyszłościowej, do takiej na pewno zalicza się operator wózka widłowego. W naszym ośrodku Szkoleń Operatorów prowadzimy szkolenia dla operatorów wózków widłowych, podnośników ruchomych, kurs spawania światłowodów, operatorów suwnic i innych!

Szkolenia na wózki widłowe należą do najpopularniejszych kursów UDT. Zajmujemy się od lat rzetelnym przygotowaniem kursantów, posiadamy doświadczonych instruktorów, którzy swoją wiedzę przekazują naszym uczestnikom. Przygotowujemy do egzaminu państwowego przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego. Szkolimy nie tylko osoby prywatne, ale także współpracujemy od lat z firmami, które nam zaufały i odprawiają swoich pracowników na szkolenia do naszego ośrodka!

Kategorie uprawnień dla operatorów wózków widłowych :

Niezbędne do prowadzenia wózka widłowego jest ukończenie kursu, po którym jest egzamin państwowy UDT

III WJO – Uprawniają do obsługi wózków jezdniowych podnośnikowych prowadzonych i zdalnie sterowanych

II WJO – uprawniają do obsługi wózków jezdniowych podnośnikowych za wyjątkiem urządzeń specjalizowanych

I WJO – uprawniają do obsługi wózków jezdniowych podnośnikowych, w tym specjalizowanych: z operatorem podnoszonym wraz z ładunkiem i ze zmiennym wysięgiem

Mając uprawnienia na kat I WJO możemy obsługiwać wózki z kat II I III WJO.

KATEGORIE UPRAWNIEŃ
I WJOIII WJO
 II WJOMAJĄC KAT I WJO MOŻEMY OBSŁUGIWAĆ KAT I, II, III WJO

Wymagania:

  • Uczestnik powinien mieć skończone 18 lat
  • Brak przeciwskazań do pracy
  • Co najmniej wykształcenie podstawowe

 

Nasi instruktorzy wyszkolą uczestników z obsługi wózków widłowych, oraz prawidłowej obsługi i eksploatacji, ponieważ jest to bardzo istotne dla żywotności tych pojazdów – musimy mieć na uwadze wpływ na przebieg całego cyklu pracy.  Dbamy o każdy szczegół i tym samym dostosowujemy się do Państwa, w przypadku uczestnictwa utworzonych przez uczestników grup, gwarantujemy dojazd do klientów.

Obsługując wózek widłowy na kursie OSO inwestujesz w swoją przyszłość, ponieważ jest to branża, na którą ciągle jest popyt. Ten zawód ciągle się rozwija i otwiera przed nami bardzo dużo ciekawych możliwości. W bogatych krajach m.in. Niemcy Dania, Norwegia, Wielka Brytania nie musimy obawiać się o posadę, ponieważ tam jest największe zapotrzebowanie. Tym samym przekłada się to na nasze zarobki oraz wysoki poziom życia, więc warto jak najszybciej udać się na szkolenie do naszego ośrodka!

Przygotowujemy z profesjonalnej i bezpiecznej obsługi wózków jezdniowych oraz do pozytywnego zaliczenia egzaminu państwowego UDT z wybranego zakresu.

Uprawnienia na wózki widłowe:

Kończąc egzamin kurs i egzamin, operator uzyskuję licencje na 10 lat. Jeżeli chcemy przedłużyć ważność uprawnienia musimy udać się do Urzędu Dozoru technicznego w terminie 3 miesięcy przed końcem ważności uprawnień i złożyć specjalny wniosek z informacją, że w okresie 5 lat przepracowaliśmy 3 lata na wózku jezdniowym.

Przystępując do kursu powinniśmy znać wszystkie rodzaje wózków widłowych, z którymi w przyszłości możemy pracować:

Podnośnikowe i podnośnikowe boczne – Są to najczęściej stosowane rodzaje wózków widłowych. Przedsiębiorstwa wybierają tradycyjne wózki ręczne prowadzone podnośnikowe). Pozostałe rodzaje to m in. Popularne (meleksy)

Podnośnikowe czołowe – W tym przypadku waga równoważy się z wagą wózka widłowego. Wyróżniamy również wózki terenowe, które są dodatkowym podnośnikiem czołowym. W ich przypadku ładunek jest podnoszony za pomocą wideł lub innego sprzętu. Pomagają często w magazynach przy zbieraniu zamówień.

Podnośnikowe z masztem wewnętrznym – Jak sama nazwa wskazuje jest to rodzaj wózka jezdniowego z wbudowanym masztem, które posiada kilka rodzajów. Pierwszy z nich jest wózek jezdniowy podnośnikowy z masztem wewnętrznym nieobejmującym ładunku. Ładunek unoszony jest na widłach, które chowają się między ramionami.

Z kolei typ wózka podnośnikowego z masztem wewnętrznym obejmującym ładunek posiada maszt stały. Z masztem wewnętrznym zęby wideł zlokalizowane są poza ramionami jezdnymi. Wózek podnośnikowy z masztem dobrze sprawdza się w magazynach, gdzie przejazdy są ograniczone do określonej wysokości, a w pewnych punktach magazynu konieczne jest przeniesienie ładunku na większą wysokość.

 

Wózki specjalizowane – prowadzący go operator podnoszony jest przy pomocy wózka wraz z jego ładunkiem. Najczęściej wykorzystywane w działaniach logistycznych i magazynowych. Pozwala na bardzo precyzyjne umieszczenie ładunku w zaplanowanych miejscach a operator może dokładnie obserwować proces układania ładunków.

Wózki podnośnikowe bramowe – Rama tych wózków ma postać bramy, a ładunek jest w całości obejmowany, podnosząc się w jej wnętrzu.

 

Tematyka zajęć:

Nasz kurs jest podzielony na dwa rodzaje, teoretyczny i praktyczny.

Zajęcia teoretyczne – Nasi uczestnicy w tych zajęciach otrzymają materiały szkoleniowe, które pomogą w przygotowaniu do egzaminu państwowego UDT. Na naszym szkoleniu poruszamy tematy z zakresu zasad BHP, oraz wymagań dotyczących obsługi wózka widłowego. Kursanci dowiadują się o podstawach budowy tych urządzeń nie tylko praktycznych, ale również teoretycznej obsłudze w otwartych jak i zamkniętych przestrzeniach. Zajęcia prowadzimy w bardzo ciekawy i merytoryczny sposób, opowiadamy o wszystkim zwięźle i nie odbiegamy od tematów z zakresu zajęć. To pierwsza część kursu na wózki widłowe, nasze zadanie to przygotować kursanta do zdania części teoretycznej egzaminu UDT.

 

Zajęcia praktyczne z obsługi wózków widłowych

Zazwyczaj kursanci nie mogą się nigdy doczekać, kiedy w końcu będą zajęcia praktyczne. To fakt, nasze zajęcia cieszą się ogromną popularnością, nie tylko ze względu na naszych doświadczonych, zabawnych i wykwalifikowanych instruktorów. Na naszych zajęciach poruszamy bardzo ważne kwestie praktyczne, które przydają się w trakcie pracy. Podczas pracy również uczestnik uczy się obsługi wózków widłowych jezdniowych, pracując już na konkretnym modelu. Zwraca uwagę na operowania poszczególnymi mechanizmami ćwicząc swoje umiejętności. Nie wolno zapominać o przestrzeganiu zasad BHP.

 

Cel kursu

Kurs przeznaczony jest dla każdego kto chce rozszerzyć swoje kwalifikacje, przebranżowić się czy zdobyć uprawnienia do operowania wózkiem widłowym. Szkolenie kończymy egzaminem państwowym nadającym uprawnienia do obsługi wszystkich wózków podnośnikowych a także wysokiego składowania.

Zapoznamy się również:

  • Z budową i zasadą działania urządzeń transportu bliskiego, pozwalające na ich prawidłową eksploatację
  • Przygotowanie kursanta do samodzielnej obsługi urządzenia
  • Zaznajomienie z obowiązującymi przepisami bhp
  • Omówienie zasad poruszania się po terenie zakładu pracy
  • Zapoznanie z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej i bezpieczeństwem przeciwpożarowym

 

Gdzie można nas znaleźć

Stacjonujemy w całej Polsce, poza główną siedzibą w Warszawie można nas spotkać w innych miastach na terenie kraju m.in. w Katowicach, Bielsku Białej czy Krakowie. Nasz Ośrodek w stolicy jest wyposażony w uniwersalne sale, w których nasi profesjonalni instruktorzy przekazują uczestnikom wymaganą wiedzę.