Naprawa żurawi HDS

Żurawie HDS – charakterystyka 

konserwator żurawi HDS

Żurawie HDS, zwane także hydraulicznymi dźwigami samochodowymi lub żurawiami przenośnymi (przeładunkowymi), zbudowane są z dźwignicy zainstalowanej na samochodzie ciężarowym. Znajduje się ona pomiędzy skrzynią a kabiną kierowcy albo z tyłu pojazdu. Dźwigi te posiadają napęd mechaniczny, obracającą kolumnę oraz układ wysięgnikowy. Żurawie HDS montowane są na pojazdach bądź przyczepach i podlegają pod dozór Urzędu Dozoru Technicznego. Urządzenia te służą do przeładunku, podnoszenia oraz przenoszenia np. kontenerów, dlatego spotyka się w szeroko rozumianej branży przemysłowej. Widzimy je na przykład na statkach, w portach lądowych, ale także na magazynach, budowach czy w warsztatach.  

Tak jak każde urządzenia techniczne, również żurawie HDS mogą ulec uszkodzeniu i wymagać błyskawicznego serwisu. Ośrodek Szkolenia Operatorów z chęcią pomoże Ci w zakresie konserwacji tych maszyn! Świadczymy fachowe usługi w sferze modernizacji, naprawy, a także obsługi serwisowej żurawi HDS. 

Naprawa i serwis żurawi HDS

Żuraw HDS w magazynie

Bezpieczeństwo zarówno operatora żurawia HDS jak i osób przebywających na budowie oraz gdziekolwiek w pobliżu urządzenia, jest najważniejsze. Dlatego też konserwacja żurawia HDS powinna być niezwykle dokładna i dokonana przez fachowców. Niestaranny serwis może prowadzić do uszczerbku na zdrowiu, a nawet kosztować ludzkie życie.   

Ośrodek Szkolenia Operatorów posiada najlepsze narzędzia oraz dobrze wykwalifikowany oraz profesjonalny z ogromną wiedza fachowców, zespół. Proponujemy dla Państwa całościowe usługi, które obejmują zarówno naprawę żurawi HDS, jak i konsulting w zakresie właściwego użytkowania urządzenia i doboru elementów zamiennych. W naszej ofercie znajdziecie Państwo: 

 • diagnostyka i przegląd, 
 • reperacja układów hydraulicznych: wymiana przewodów hydraulicznych i uszczelnień technicznych oraz usunięcie wycieków z instalacji, 
 • obróbka skrawaniem dużych części żurawia HDS, 
 • wymiana zaworów, rozdzielaczy, zamków, naprawa silników hydraulicznych, 
 • prace ślusarskie, spawanie, 
 • całościowe remonty (włącznie z piaskowaniem, malowaniem), 
 • serwis instalacji elektrycznych, 
 • serwis z użyciem nowoczesnej technologii, 
 • zarejestrowanie maszyn w Urzędzie Dozoru Technicznego. 

Zanim przystąpimy do konserwacji maszyny to pierwsze co, dokonujemy bardzo staranną oraz niezmiernie dokładną analizę kondycji technicznej. Sprawdzamy jaki jest stan techniczny układów hamulcowych czy też mechanizmów napędowych. Weryfikujemy, jak działają urządzenia oświetleniowe i sygnalizacyjne oraz sprawdzamy elementy bezpieczeństwa żurawi HDS. Mając dokumentację oraz po przeprowadzonych badaniach widzimy przyczynę awarii i planujemy naprawę hydraulicznych dźwigów samochodowych. 

Żurawie HDS w branży budowlanej

Żurawie HDS stały się konsolidacyjną częścią branży budowlanej. Mogą one podnieść do 500 ton ładunku, gdyż posiadają dużą siłę podnoszenia oraz solidną konstrukcję. Wykorzystanie tych urządzeń jest różnorodne, na przykład przy budowach wysokich budynków i innych obiektów, na terminalach kolejowych czy statkach wojennych. Mogą być użyte do transportu materiałów budowlanych, jak i do przewozu drewna (z chwytakiem i rotatorem). Urządzenia te różnią się od innych żurawi tym, że mogą przemieszczać ładunki zarówno w poziomie jak i w pionie oraz na krótkie i długie odległości.  

Oprócz żurawi typu przeładunkowego, wyróżniamy jeszcze inne ich rodzaje. 

Wyodrębniamy: 

 • żurawie samojezdne, 
 • żurawie wieżowe, 
 • żurawie portowe i stoczniowe, 
 • żurawie pływające, 
 • żurawie przewoźne. 

Poniżej przedstawionych jest kilka podstawowych różnic pomiędzy żurawiami samojednymi (nazywanych dźwigami), a żurawiami przewoźnymi (HDS).

Żurawie HDS a samojezdne 
Żurawie HDS Żurawie samojezdne 
Udźwignie do kilku ton materiału. Udźwignie do kilkuset ton materiału. 
Służy do przeładunku i przewozu towarów. Służy do przeładunku towarów. 
Dźwignica zamontowana na samochodzie. Dźwignica zamontowana na podwoziu. 
Do obsługi urządzenia potrzebne są uprawnienia. 

To, jakiego żurawia wybrać do określonych prac, czasami nie jest takie oczywiste i ciężko jest samemu wybrać. OSO pomaga w wyborze i wskaże różnice pomiędzy różnymi typami żurawi, dzięki czemu wybór stanie się łatwiejszy.   

Co jest dla nas ważne? 

Jesteśmy kompetentną firmą, która wykonuje wszystkie prace serwisowe profesjonalnie. Zależy nam na satysfakcji naszego klienta. Przedsiębiorstwo OSO charakteryzuje się terminowością, a także tym, że bardzo przykładamy się i pilnujemy tego by być elastycznymi i staramy się zgrać terminy napraw z Państwa potrzebami.  

Problemy z częściami zamiennymi? Nie dla nas. Sprowadzimy je dla Państwa bez problemu. 

Dla Ośrodka Szkoleniowego Operatorów niezmiernie ważna jest komunikacja z klientem, dlatego zawsze dedykujemy osobę, która będzie do kontaktu z klientem, wszystko wyjaśni i odpowie na Państwa pytania.  Nic nie pozostanie niejasne.  

Dlaczego OSO? 

osoby w warsztacie naprawiające żurawia HDS

OSO posiada wieloletnie doświadczenie, a nasze usługi naprawy są na bardzo wysokim poziomie. Pracownicy to wysokiej klasy specjaliści, którzy potrafią naprawić nawet najbardziej skomplikowane urządzenia. Wykonujemy pracę jak najszybciej jest to możliwe, bo zdajemy sobie sprawę jakie jest to ważne, żeby przerwa w pracy w porcie czy na budowie nie była zbytnio długa. Równocześnie jesteśmy niezmiernie dokładni oraz testujemy wszystko wiele razy. Nasi fachowcy z chęcią wyjaśniają zapytania i wątpliwości oraz udzielą Państwu potrzebnych wskazówek. Zapewniamy konkurencyjne oraz przystępne ceny. Główna siedziba naszej firmy mieści się we Warszawie.  

Ośrodek Szkolenia Operatorów zapewnia profesjonalne szkolenia. Wykorzystywane przez nas metody dydaktyczne są nowoczesne, a więc sprawiają, że przekazywana wiedza jest w sposób bardzo efektywny. Instruktorzy są to osoby z wieloletnim doświadczeniem i wykfalifikowane. 

Zachęcamy więc do zaznajomienia się na naszej stronie internetowej z obszerną ilością szkoleń, które mamy. Proponujemy między innymi szkolenia, takie jak szkolenia z pierwszej pomocy, kursy wstępne i okresowe BHP, kursy PPOŻ, wysokościowe, a także dla operatorów suwnic, wózków widłowych i wiele innych.     

Serdecznie zapraszamy do kontaktu!