Naprawa żurawi – kurs OSO

żuraw wieżowy na budowie

Żurawie – charakterystyka 

Żurawie, zwane również dźwigami są to maszyny dźwignicowe zbudowane z kolumny oraz wysięgnika. Najczęściej spotyka się je na placach budowy, chociaż niemałą funkcję pełnią również w przemyśle i transporcie. Są to urządzenia służące do ładowania, przesuwania najróżniejszych materiałów oraz przenoszenia ciężkich ładunków co bardzo ułatwia prace budowlane. 

Tak jak każde urządzenia techniczne, również żurawie mogą ulec uszkodzeniu i wymagać natychmiastowej naprawy.  Ośrodek Szkolenia Operatorów może Ci w tym pomoc! Oferujemy profesjonalne usługi w zakresie naprawy, modernizacji a także obsługi serwisowej wszystkich rodzajów żurawi.  

Naprawa i serwis żurawi 

żuraw stacjonarny na magazynie

Konstrukcja takiego urządzenia jak żuraw, nie jest prosta, dlatego też jego konserwacja powinna być bardzo dokładna i wykonywana przez specjalistów. Ma to ogromne znaczenie, jeżeli mówimy o bezpieczeństwie zarówno operatora maszyny, jak i osób na placu budowy. Niedokładny serwis może spowodować uszczerbek na zdrowiu, a nawet kosztować ludzkie życie.  

OSO posiada profesjonalne, dobrze dobrane dla każdego rodzaju żurawi narzędzia oraz co najważniejsze specjalistyczny, dobrze wykwalifikowany zespół. 

Świadczymy dla Państwa kompleksowe usługi, które obejmują nie tylko naprawę żurawi, ale i konsulting w zakresie właściwego użytkowania urządzenia. Prace naprawcze u nas to te, które są planowane oraz prace awaryjne.  

Serwis planowany dokonujemy między innymi w momencie, gdy: 

  • elementy żurawia są zużyte i wymagają wymiany, 
  • następuje zmiana formy wytwarzania, 
  • przedsiębiorstwo chce poprawić funkcjonalność pracy z żurawiem, 
  • następują zmiany, w przepisach, które nakładają nowe obowiązki. 

Serwis awaryjny wykonujemy w momencie nastąpienia nagłej awarii maszyny. Ta może nastąpić w przypadku, gdy urządzenie ma już swoje lata, gdy warunki pracy są niestandardowe lub w przypadku złej obsługi przez operatora.  

Zawsze przed przystąpieniem do konserwacji urządzenia najpierw robimy staranną i bardzo dokładną analizę kondycji technicznej. Mając dokumentację oraz po przeprowadzonym badaniu widzimy przyczynę awarii i planujemy naprawę. Nasza oferta serwisowa obejmuje: 

  • diagnostykę, 
  • badania techniczne, 
  • przygotowanie projektu konserwacji urządzenia, 
  • ustalenie koncepcji z odpowiednim organem TDT/UDT, 
  • serwis z użyciem nowoczesnej technologii. 

Naszym autem jest znajomość rynku urządzeń transportu bliskiego oraz obszerna wiedza techniczna. Obserwujemy również rynek, zawsze jesteśmy na bieżąco z nowinkami ze świata technologii i dlatego proponujemy klientom najlepsze możliwe rozwiązania sprzętowe oraz techniczne. 

Do naprawy używamy wysokiej jakości elementów, aby urządzenie dobrze funkcjonowało jeszcze przez kolejne lata.  

Żurawie – informacje powszechne 

Żurawie mają różne wielkości (począwszy od takich co mają wysięk na parę metrów, do olbrzymich z wysięgiem ponad 100 metrów). Zawsze jednak łączy je kilka rzeczy. Podstawowymi częściami każdego żurawia jest kolumna i wysięgnik.  

Rodzaje żurawi 
Typ: Opis: 
wieżowe Są to ogromne maszyny, które widzimy na wszelkiego rodzaju budowach. Wykorzystywane są również w logistyce i przemyśle. Wysokość takiego żurawia jest w stanie sięgnąć nawet 100 metrów. Ze względu na warunki pracy, dość często zużyciu ulegają jego elementy oraz sam żuraw często wymaga serwisu.  
przewoźne Żurawie przewoźne mają podwozie, które im umożliwia poruszanie się na krótkich odległościach. Montowane są na przyczepie i nie dysponują własnym napędem.  
samojezdne Dźwignica żurawi samojednych umieszczona jest na podwoziu. Żuraw może poruszać się bez specjalnie przygotowanej do tego drogi, pozostawiając swoją stateczność przy działaniu siły ciężkości. Może być: gąsienicowy, kołowy terenowy, samochodowy  
przenośne Żurawie przenośne (inaczej przeładunkowe) są umieszczane na podwoziu samochodu dostawczego bądź ciężarowego. Służy do załadunku i rozładunku materiału z samochodu.  

Oprócz wyżej wymienionych rodzajów można wyróżnić jeszcze żurawie portowe i stoczniowe (wykorzystywane przy załadunkach i rozładunkach statków), pływające (wykorzystywane do pracy na otwartych morzach).  

Wszystkie żurawie podlegają Dozorowi Technicznemu i aby je obsługiwać, potrzebne są do tego specjalne uprawnienia. 

Co jest dla nas ważne? 

osoba na recepcji rozmawiająca z klientem

Jesteśmy firmą, która wykonuje usługi serwisowe profesjonalnie i zależy nam na satysfakcji naszego klienta. Wyróżnia nas terminować i zawsze staramy się być elastyczni i dostosować terminy napraw dla Państwa.  

Problemy z częściami zamiennymi? Nie dla nas. Sprowadzimy je dla Państwa. 

Stawiamy na komunikacje z klientem i dlatego dedykujemy specjalnie osobę, do której otrzymacie Państwo kontakt, będzie ona do dyspozycji klienta, wszystko wyjaśni i odpowie na pytania. Także nic nie pozostanie niejasne.  

Dlaczego OSO? 

Posiadamy wieloletnie doświadczenie, a nasza firma świadczy usługi naprawy na bardzo wysokim poziomie. Nasi pracownicy to wysokiej klasy specjaliści, potrafiący naprawić nawet najbardziej skomplikowane rzeczy. Wykonujemy pracę jak najszybciej, bo wiemy jakie to ważne, aby przerwa w pracach budowlanych nie trwała zbyt długo. Jednocześnie jesteśmy bardzo dokładni i sprawdzamy wszystko wielokrotnie. Nasi eksperci z chęcią wyjaśniają wątpliwości i udziela niezbędnych wskazówek. Zapewniamy przystępne, konkurencyjne ceny. Siedziba główna naszej firmy to Warszawa. 

konserwacja żurawia HDS

Ośrodek Szkolenia Operatorów to także profesjonalne szkolenia. Stosowane przez nas metody nauczania są nowoczesne i pozwalają na efektywne przekazanie wiedzy, a instruktorzy to osoby wykfalifikowane i z wieloletnim doświadczeniem. 

Zachęcamy więc do zapoznania się na naszej stronie z szeroką ofertą kursów, które posiadamy. Oferujemy między innymi szkolenia, takie jak kursy wstępne i okresowe BHP, szkolenia z pierwszej pomocy, kursy PPOŻ, wysokościowe, a także dla operatorów suwnic, żurawi i wiele innych.  

Zapraszamy serdecznie do kontaktu!